قابل توجه پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد ۹۷

قابل توجه پذیرفته شدگان محترم دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی 98-97

ضمن عرض تبريك به مناسبت پذيرفته شدن شما در دوره کارشناسی ارشد سال تحصيلي 98-97 دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، به اطلاع می رساند کلیه پذیرفته شدگان لازم است طی مراحل تعیین شده در راهنمای پیوست شماره (1) تحت عنوان راهنمای ورود به پورتال آموزشی نسبت به ثبت اطلاعات مورد نظر اقدام نموده و با به همراه داشتن اصل مدارک (شناسنامه،کارت پایان خدمت و یا هر نوع گواهی مربوط به نظام وظیفه، گواهی/دانشنامه کارشناسی) جهت تشکیل پرونده در روزهای دوشنبه ۱۹/6/97 و سه شنبه ۲۰/6/97 به دانشکده مربوط مراجعه نمایند.

زمان مراجعه صبح ها ساعت 8:30 الی 12 و عصرها 13:30 الی 14:30 می باشد.

ضروریست کلیه پذیرفته شدگان قبل از مراجعه به تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه جهت ارائه اصل مدارک و تشکیل پرونده در روزهای مذکور (۱۹/6/97 و ۲۰/۶/۹۷)، وارد پورتال آموزشی دانشگاه شده، تمامی اطلاعات شخصی خود را وارد نموده و مدارک درخواستی را بارگذاری نمایند. شایان ذکر است اخذ شماره دانشجویی و انتخاب واحد دانشجویان منوط به تکمیل اطلاعات صفحه شخصی، تکمیل فرم های موجود در پورتال ، بارگذاری مدارک و ایجاد ایمیل دانشگاه می باشد . دسترسی به پورتال آموزشی از تاریخ ۱۹/6/97 امکان پذیر می باشد.

http://portal.aut.ac.ir/aportal/register.jsp

پذیرفته شدگان بدون آزمون برای دریافت شماره داوطلبی یا شماره پرونده می توانند به سایت دفتر استعدادهای درخشان مراجعه نمایند.

مراحل تکمیل پورتال آموزشی :

1)تكميل صفحه اطلاعات شخصي

2)تكميل و تایید (امضاء) فرمهاي درخواستی به صورت الکترونیکی

- کلیه پذيرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد، باید فرمهای تعهد مندرج در پورتال را به دقت مطالعه و نسبت به تایید آن اقدام نمایند. فرم های تعهد با توجه به نوع ورود هر دانشجو در صفحه نمایش پورتال قابل رویت است. لذا تعهدنامه های دانشجو با نوع ورود روزانه ، نوبت دوم با هم متفاوت است.

3)تکمیل، چاپ و امضا فرم صلاحیت عمومی (مختص دانشجویان بدون آزمون)، فرم صلاحت عمومی و راهنمای تکمیل فرم مذکور در ضمیمه همین اطلاعیه قابل دسترسی می باشد.

- پذیرفته شدگان بدون آزمون ملزم به تکمیل فرم صلاحيت عمومي می باشند و همچنین باید نسبت به پرداخت مبلغ 350.000 ريال به شماره شبا IR770100004001021101007489 نزد بانک ملی بنام خزانه داري كل کشور اقدام نموده و مدارک زیر را تحویل کارشناس مربوطه خویش در دانشکده نمایند.

الف)ارائه اصل و یک نسخه تصویر فیش بانکی

ب) ارائه اصل فرم صلاحیت عمومی تکمیل شده که لازم است عکس دانشجو نیز به آن الصاق شود.

ج) ارائه 2 سری تصویر فرم صلاحیت عمومی تکمیل شده

د) ارائه تصویر تمامی صفحات شناسنامه

ه) ارائه تصویر پشت و رو کارت ملی4)بارگذاری مدارک در پورتال آموزشی و تحویل مدارک به دانشکده مربوطه

الف- بارگذاری مدارک درخواستی

لازم است کلیه مدارک زیر در پورتال بارگذاری شوند:

• تصویر تمام صفحات شناسنامه

• تصویر کارت ملی (رو و پشت)

• تصوير مدرک دوره کارشناسی (گواهي نامه موقت يا نامه معرفي به نظام وظيفه)

• • تصویر گواهی يا نامه اي از دانشگاه محل دوره كارشناسي مبني بر اينكه دانشجو تا تاريخ 31/6/97 از دوره فارغ التحصيل خواهد شد.مربوط به پذیرفته شدگانی است که تا تاریخ تشکیل پرونده (۱۹/6/97) فارغ التحصیل نشده اند.

• یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت، کارت معافیت، کارت کفالت (رو و پشت) در صورت دارا بودن کارتهای مذکور )

۵ : ایجاد ایمیل دانشگاه :

برای ایجاد ایمیل دانشگاه با ورود به آدرس https://sepehr.aut.ac.ir ، و با کلیلک بر روی دکمه کاربر جدید و پرکردن فرم مربوطه٬ نسبت به ایجاد ایمیل اقدام نمایید، کلیه احکام و اطلاعیه های دانشگاه ا فقط به ایمیل دانشگاه ارسال می شود.

نکته: پس از تکمیل اطلاعات شخصی در سامانه، تکمیل و تایید (امضاء) فرمهای درخواستی به صورت الکترونیکی و بارگذاری مدارک در پورتال، و ایجاد اپست الکترونیکی دانشگاه، شماره دانشجویی به شما ارائه خواهد شد.ب- به همراه داشتن اصل مدارک مشروحه زیر جهت تطبیق مدارک الزامی می باشد:

1)شناسنامه

2) کارت ملی

3) اصل مدرک کارشناسی ( در صورت نداشتن گواهی فراغت از تحصیل ارائه اصل گواهی معدل تایید شده و یا نامه ای مبنی بر گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ 31/6/97) مربوط به پذیرفته شدگانی است که تا تاریخ تشکیل پرونده ۱۹/6/97) فارغ التحصیل نشده اند.

4)اصل مدرک نظام وظیفه (کارت پایان خدمت، کارت کفالت و ... )

5)ارائه یک نسخه تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی (در صورت درخواست دانشکده)

6) ارائه فرم تکمیل شده صلاحیت عمومی به همراه مدارک اعلام شده (مختص دانشجویان بدون آزمون)

توضیحات:

توضیح 1: كليه اطلاعيه ها، احكام و .... صرفاً از طريق پست الكترونيكي دانشگاه و یا از طریق پیامک به اطلاع دانشجويان خواهد رسيد، بنابراین ضروری است دانشجویان در ثبت شماره همراه خود در پورتال آموزشی دقت نموده و در صورت تغییر شماره همراه در طول دوره تحصیل خود موضوع را جهت اصلاح اطلاعات به تحصیلات تکمیلی دانشکده اطلاع دهند.

توضیح 2: پذيرفته شدگان پردیس (واحد دانشگاهي) بندر ماهشهر بايد به واحد مربوط و پذیرفته شدگان پردیس خودگردان نیز به دانشکده مربوط خود در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مراجعه نمایند.

توضیح 3: انتخاب واحد با نظر دانشكده با ورود به پورتال آموزشی دانشگاه توسط شخص دانشجو در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تاریخ 20و 21 شهریورماه انجام می پذیرد، بنابراین لازم است زمان تشکیل پرونده ۱۹و ۲۰شهریورماه مشاوره لازم برای انتخاب واحد از دانشکده اخذ شود.

توضیح4: دانشجویان می توانند كارت دانشجويي خود را حدوداً دو هفته پس از ثبت نام از تحصیلات تکمیلی دانشکده دریافت نمایند. زمان دقیق تحویل کارت متعاقباً اعلام می ‌شود.

توضیح5: پذیرفته شدگان مشمول خدمت نظام وظیفه که تا تاریخ 31/6/97 فارغ التحصیل شده/می شوند باید برای دریافت نامه درخواست معافیت تحصیلی خود از تاریخ مذکور به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مراجعه و با به همراه داشتن تصویر مدرک دوره کارشناسی و اصل شناسنامه و کارت ملی به دفاتر پلیس +10 مراجعه و پاسخ نامه را به دانشکده مربوطه تحویل نمایند. ضمناً سایر دانشجویان که بعد از تاریخ فوق فارغ التحصیل می شوند طبق فرم تعهد نامه شماره 15، بعد از انجام امور فارغ التحصیلی در دانشگاه محل دوره کارشناسی طبق توضیح همین بند اقدام نمایند.

- اعتبار تاریخ نامه درخواست معافیت تحصیلی از تاریخ صدور به مدت 10 روز می باشد و پس از آن دفاتر پلیس +10 از پذیرش درخواست خودداری می نمایند. بنابراین ضروریست دانشجویان در زمان تعیین شده به دفاتر مربوط مراجعه نمایید.

توضیح 6: کلیه پذیرفته شدگان به غیر از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر که تا تاریخ 31/6/97 فارغ التحصیل شده اند/می شوند ضرورت دارد از تاریخ مذکور برای دریافت نامه استعلام مدرک کارشناسی و تحویل آن به دانشگاه مبدا (دانشگاه دوره کارشناسی ) به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مراجعه نمایند. ضمناً سایر دانشجویان که بعد از تاریخ فوق فارغ التحصیل می شوند طبق فرم تعهد نامه شماره 15 ، بعد از انجام امور فارغ التحصیلی در دانشگاه محل دوره کارشناسی اقدام نمایند. بدیهی است جوابیه استعلام صورت گرفته راساً از طریق دانشگاه مبدا به دانشگاه امیرکبیر ارسال خواهد شد.

مهم : نظر به اینکه تایید مدارک دانشجویان توسط دانشگاههای مختلف، به صورت متفاوت انجام می شود و لازم است دانشجویان قبل از مراجعه و پست نمودن نامه به دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی ، به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه و از نحوه تایید مدارک مطلع و براساس آن اقدام نمایند

بعنوان مثال فارغ التحصیلان دانشگاه گیلان لازم است برای درخواست تاییدیه مدارک تحصیلی پس از ورود به سامانه تحت عنوان درخواست صدور مدرک فارغ التحصیلی، نسبت به تکمیل درخواست اقدام نمایند. و نیازی به مراجعه حضوری و پست نامه درخواست تاییدیه نمی باشد.

- کلیه فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی ملزم می باشند تصویر گواهی موقت و یا تصویر دانشنامه خویش را به همراه درخواست تاییدیه ارزش تحصیلی به دانشگاه آزاد ارسال و یا ارایه نمایند.توضیح 7: پذیرفته شدگان درحال خدمت سربازی پس از انجام کلیه مراحل فوق جهت اخذ نامه ترخیص از خدمت سربازی به مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه (طبقه اول ساختمان آموزش) مراجعه نمایند.

مهم 1: شروع كلاس ها 24/6/97 مي باشد. بنابراین حضور کلیه دانشجویان در کلاس ها از تاریخ مذکور الزامی است.

مهم2: ثبت نام نیمسال اول دانشجویان شهریه پرداز اعم از نوبت دوم، پردیس خودگردان و ... منوط به پرداخت شهریه تحصیلی ترم مذکور در بازه زمانی مقرر می باشد، در غیر اینصورت امکان اخذ واحد در نیمسال اول 98-97 وجود ندارد. برای اطلاع از نحوه پرداخت شهریه به سایت مرکز آموزشهای الکترونیکی و آزاد به آدرس http://edu.aut.ac.ir/iCMS/pe مراجعه شود.

ارسال کننده خبر: مهندسي شيمي| | تاريخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۳